teisipäev, 17. juuni 2014

Vassilissa sai ahtrilipu.

Laupäeval, 14. juunil jõudsime sadamasse umbes poole ühe paiku. Üsna varsti kerkis loode poolt taevasse tume pilv ja tuul hakkas tõusma. Vihma tuli ka. Kohe vilistas taglases ja Pärnu sadama ilmajaam näitas puhangute kiiruseks 12 m/s, suund NW - NNW. Et olime kolmekesi - Mare, Lee ja mina - siis otsustasime mereleminekust loobuda. Aga Vassilissa sai endale sadamapoest ostetud ahtrilipu.


Pärast jalutasime muulile ja vaatasime võistluselt naasvaid paate, mis jahtklubi poole krüssasid. Minu jaoks olid need RS Feva, 29er ja F18 üsna tundmatud paadiklassid. Õhtu saatsime mööda linnas jalutades.


Ööbisime laevas, vesi lobistas päris valjuhäälselt parda taga. Hommikulgi vilistas tuul taglases, kuid taevas olid juba sõbralikumad pilved. Lootsime enne noori purjetajaid merele saada, kuid ei jõudnud. Lasime neil siis ees ära minna ja liikusime järele. Merel avastasin, et mul tuleb veel tublisti allatuult sõitmist harjutada. Tuul oli paras, kuid puhanguline, sõitsime võrke vältides Liu nina poole. Algul oli mõte teha tiir ümber Sorgu, aga vaatasin, et see võtab liiga kaua aega. Õhtuks tahtsime kõik koju jõuda. pöörasime siis otsa ringi ja krüssasime tagasi. Teekonna pikkuseks saime 20,3 Nm (37,6 km), aega kulutasime ca viis tundi, seega keskmine kiirus umbes 4,1 sõlme. Vähevõitu, aga kaotasime kiiruses just allatuult sõites. Krüssates saime parimal juhul liikuma 6,4 sõlmega (ehk 11,8 km/h). Muuseas märkasime üsna viimasel hetkel paari halvasti tähistatud kalavõrku. Lainetaval merel ei paista väike plastist ujuk kuigi kaugele. Lipud peaksid alati korralikult küljes olema.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar